2018-03-20, antradienis, 23:07.     Šiandien Betygaloje saulė teka 06:33, leidžiasi 18:43, dienos ilgumas 12:10.

Bendruomenės diena 2017

2017-05-22, Brigita Šablauskaitė
Bendruomenės diena 2017

   Gegužės 19 d. Ilgižių mokykloje-daugiafunkciniame centre vyko tradicinė Bendruomenės diena. Šių metų renginio tema - emigracija. Šventėje visos klasės atstovavo kokią nors šalį ar kraštą, į kurį emigruoja lietuviai. Idėjos ir scenarijaus autorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Krikštanavičienė.


   Renginys pradėtas mokinių bendra daina „Pagaminta Lietuvoje“. Direktorė A. Juškienė pasveikino visus su artėjančia mokslo metų pabaiga. Sveikino visus ir Ilgižių bendruomenės pirmininkė A. Šablauskienė. Tada renginio vedėjos, 5 klasės mokinės, pradėjo kelionę po Europos šalis. Jų tikslas – aplankyti emigrantus ir sugrįžti į Lietuvą. Renginyje stebėjome, kaip mažesnieji šoka ir dainuoja „Du gaidelius“ bei kitus įdomius šokius. Stebėjome, kaip septintokai, atstovavę Norvegijai, vaidino emigrantus, dirbančius žvejybiniuose laivuose, (pagal dainą „Oi, kur reiks tas mergas dėt”), aštuntokai, tą dieną pavirtę Škotijos lietuviais, inscenizavo dainą „Balnokit broliai žirgus”. Įdėmiai žiūrėjome, kaip devintokai (Danijos emigrantai) nušovė, iškepė ir suvalgė pelėdą skambant dainai „Išėjo tėvelis į mišką”, kaip penktokai, virtę lietuviais Vokietijoje, sušoko šokį skambant dainai „Brangiausios spalvos”, o šeštokai šokio žingsniu atskleidė Amerikos emigrantų gyvenimą. Pakviestas svečias, buvęs mūsų mokyklos mokinys E. Stoškus, grojo akordeonu ir dainavo dainą apie tėviškę, taip pat uždainavo ir mūsų aktyviausios bendruomenės narės. O dešimtokai, atstovavę Lietuvai, sušoko „Šaudyklėlę”, prie jų galėjo prisijungti visi norintys.


   Šventės pabaigoje visi, susikabinę rankomis, sudainavome dainą „Kokia nuostabi, Lietuva, esi”. Šventė buvo išskirtinė, nes šiais metais ne dainavome dainas, o jas vaidinome. Kad šventė paliestų kiekvieno širdį, turėjome paplušėti visi: ir mokiniai, ir klasių vadovai, ir šokių mokytoja V. Jatužytė, ir muzikos mokytoja I. Šatkauskienė, ir bendruomenės nariai. Visi kartu sukūrėme nuostabią šventę sau ir žiūrovams.

Contact form

Šios dienos vardadieniai