2018-03-20, antradienis, 23:21.     Šiandien Betygaloje saulė teka 06:33, leidžiasi 18:43, dienos ilgumas 12:10.

Protų kova „Knyga - mano žinių šaltinis“

2017-04-07, Irma Rupeikienė
Protų kova „Knyga - mano žinių šaltinis“

Kasmet balandžio pradžioje Ilgižių mokykloje-daugiafunkciniame centre bendradarbiaujant su biblioteka organizuojama Vaikiškos knygos diena. Šiais metais nusprendėme, kad geriausia šią dieną paminėti pakviečiant mokinius ir mokytojus pasivaržyti protų kovoje „Knyga – mano žinių šaltinis“. Šį renginį organizavo bibliotekos vedėja B. Leskauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja I. Rupeikienė.

 

              Renginį tradiciškai pradedame Vaikiškos knygos dienos pristatymu: mokiniams paaiškinama, kuri šalis remia šią dieną, parodomas plakatas ir skaitomas kreipimasis į skaitytojus. Šiais metais pakvietėme mokytojus perskaityti rusų rašytojo S. Machotino tekstą „Augu su knyga“. O tada visus mokinius ir net mokytojus pakvietėme išbandyti savo žinias, įgytas skaitant knygas. Lietuvių kalbos mokytoja ir bibliotekos vedėja pakaitomis pristatinėjo užduotis, kurias mokiniai turėjo atlikti per duotą laiką. Dalyviams teko prisiminti autorius ir jų slapyvardžius, kūrinių pavadinimus. Teko suvaidinti be žodžių ištrauktą pasakų veikėją, atpažinti ir išrinkti H. K. Anderseno pasakas. Reikėjo ir pasukti galveles prieš atsakant į suktus klausimus. Išklausę teksto ištraukas, dalyviai turėjo atpažinti kūrinį ir jo autorių. Taip pat buvo sužaistas Taip ir Ne žaidimas, kurio metu reikėjo atspėti, kas slepiasi dėžėje ir susieti su skaitytais kūriniais. Dalyviai puikiai susidorojo su šia užduotimi, gana greit išsiaiškinę, kad paslėpėme Pepės Ilgakojinės kojinę, Snieguolės „užnuodytą“ obuolį ir V. Račicko „pamestą“ šlepetę. Atlikę užduotis, dalyviai patys įsivertindavo, o suskaičiavus taškus, paaiškėjo, kad daugiausiai skaitantys arba geriausiai literatūrą išmanantys yra devintokai.

 

              Renginio vedėjos dėkojo dalyviams už meilę knygai ir visas komandas apdovanojo saldžiais prizais. Džiaugiamės, kad visi noriai dalyvavo, spėliojo, žinojo! Tikimės, kad protų kova suteikė naujų žinių ir džiaugsmo visiems dalyviams.

Contact form

Šios dienos vardadieniai